Portal poświęcony młodym zespołom muzycznym » forum muzyczne, gitara, gitara basowa, perkusja, klawisze
Login:
Pass:
Pytanie odnosnie zakupu gitary elekrycznej

Napisz nowy temat   {L_POST_REPLY_TOPIC}    Forum » Gitara » Gitary
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
macioman666
~user

Wpisów: 2
Miasto: Białystok
WpisWysłany: Pią Lis 30, 2007 6:37    Temat wpisu: Pytanie odnosnie zakupu gitary elekrycznej  Zacytuj zaznaczone      

No wiec mam zamiar kupić gitarę elektryczna ale tak na prawdę nie wiem konkretnie na co mam zwracać uwagę, co jest ważne itd.
Zacznę od tego ze mam zamiar grać cięższą muzykę znaczy się coś pod heavy/thrash metal.Podstawy grania opanowałem już na gitarze akustycznej.
No i tu zaczynają się pojawiać pytania:
Czy mam kupić gitarę w sklepie muzycznym żeby zobaczyć jak leży w dłoni, barwę i takie tam rzeczy czy też mogę kupić na allegro bąd¼ też w jakimś innym serwisie internetowym ze względu na słaby kurs dolara.Czy po opisie i zamieszczonym zdjęciu można kupić gitarę?
Kolejne pytanie odnośnie przesteru: Jaki byłby najlepszy przester .Jak już wyżej
wspomniałem chciałbym grać coś pod heavy/thrash aczkolwiek czasami może coś z death/black i czy jest takie urządzonko?
Kolejna kwestia to czy w granicach 800-1000 złoty da się cokolwiek kupić żeby grać się dało.Z tego co patrzyłem na allegro gitary elektryczne sprzedają już w granicach 400 złoty ale jakoś średnio ufam jakości tych gitar więc szukam porady profesjonalisty.
Kolejne pytanie odnośnie pieca.Tutaj to już nie wiem kompletnie na co patrzeć.Tak żeby mieścił się w pokoju nie był zbyt cichy albo nie wysadził domu.
ps. Jeśli już był gdzieś podobny post to przepraszam ale uważam że każdy powinien pisać takie rzeczy od indywidualnych potrzeb itd.

@Naczelny

Wpisów: 1025
Miasto: Łódź
Kapela: Neurotic
WpisWysłany: Pią Lis 30, 2007 8:28    Temat wpisu: Re: Pytanie odnosnie zakupu gitary elekrycznej  Zacytuj zaznaczone      

Gitarę z internetu można kupić... Tylko po co?
To tak samo, jak byś kupił Opla(bez przejechania się nim), bo kumpel ma Opla i mówi, że świetnie się nim je¼dzi.

Na gitarze musisz najpierw pograć zanim ją kupisz. Musisz pograć na kilku gitarach. Dla Ciebie w tym przedziale cenowym zaproponowałbym Corta. Elektryki do 400....hmmm.... No też można kupić, tylko znowu... po co?

Chociaż czasami faktycznie można wyhaczyć jakąś okazję.

Jeśli chodzi o piec, to musisz go testować z upatrzoną gitarą. Jeśli chcesz piec na próby/koncerty nie kupuj mniej niż 100W.
Jeśli chcesz sobie tylko w domu pograć to spokojnie możesz kupić 30W. To już i tak będzie dość sporo. Jeśli chodzi o firmę, to poleciłbym Attax, bo jest dość tani i dobry. Z tym, że nie wiem, czy nówkę gdzieś wyczaisz.

~user

Wpisów: 2
Miasto: Białystok
WpisWysłany: Pią Lis 30, 2007 9:22    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Znaczy mam iść do sklepu muzycznego pograć na paru gitarach...Ale skąd mam wiedzieć że to ta jedyna?Na co mam zwrócić uwagę.Z moją dotychczasową wiedzą moge sobie wybrać gitare co najwyżej po wyglądzie...
@Naczelny

Wpisów: 1025
Miasto: Łódź
Kapela: Neurotic
WpisWysłany: Pią Lis 30, 2007 9:35    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

macioman666 napisało:
Znaczy mam iść do sklepu muzycznego pograć na paru gitarach...Ale skąd mam wiedzieć że to ta jedyna?Na co mam zwrócić uwagę.Z moją dotychczasową wiedzą moge sobie wybrać gitare co najwyżej po wyglądzie...

Na pewno na to, jak Ci się na niej gra. Bo w sklepie będziesz miał nówki. Do takiego grania zaproponowałbym przystawki 2 razy humbacker. I to jeśli chodzi o mnie tyle na co powinieneś zwrócić uwagę(mając oczywiście pewność, że gitara jest nowa Smile).

Pograj na Corcie. Pewnie Ci przypadnie do gustu. Ważne jest brzmienie jakie chcesz uzyskać. Jednak tu są różne pułapki podczas takiego ogrywania w sklepie, bo niektóre piece dużo potrafią, w związku z tym najlepiej jest ogrywać na piecu, który ma się zamiar kupić. Pamiętaj też o tym, że kręcąc potencjometrami w piecu też uzyskasz nieco inne brzmienie.

~user

Wpisów: 94
Miasto: £ód¼
Kapela: The Cada
WpisWysłany: Pon Gru 03, 2007 4:29    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Jeśli miałbyś zamiar kupować przester w kostce to liczy się tylko http://sklep.ragtime.com.pl/product_info.php?products_id=88
chociaż jak sam widzisz już lepiej dołożyć i kupić sobie piec. Polecałbym Randalla RG75 G3 - do cięższego brzmienia idealny i dostajesz wszystkie bajery typu przełączniki nożne itd Zdecydowanie odpadają Marshalle z serii DFX - są bardziej bluesowe.
Gitarą do 400 zł to się dobrze tylko masakrę na scenie robi... no chyba, że trafi się jakaś dobra promocja (czyli zgadzam się z Juhasem)
Na co zwrócić uwagę? Hmm myślę, że skoro takie ciężkie gatunki to na pewno humbucker przy mostku. Przemyśl tylko czy chcesz singla przy szyjce i w middle albo chociaż humb przy szyjce i singiel w środku.
Też wole ciężej ale jestem zadowolony, że mam strata SSH - mogę się założyć, że spróbujesz innych gatunków więc jeden singielek może naprawdę być niezastąpiony przedewszystkim w bluesie ach ta szklanka

Wpisów: 13
WpisWysłany: Sob Sty 12, 2008 8:14    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Porusze jeszcze raz temat jeśli chodzi o piec. Jeśli nadal chcesz (tak jak napisałeś) Coś do domu nie zbyt cichego ale żeby nie rozsadziło domu, polecam Ci Rolanda Cube-20X
Ogląda profil użytkownika   
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   {L_POST_REPLY_TOPIC}    Forum » Gitara » Gitary Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: