Portal poświęcony młodym zespołom muzycznym » forum muzyczne, gitara, gitara basowa, perkusja, klawisze
Login:
Pass:
Jak zacząć czysto śpiewać?

Napisz nowy temat   {L_POST_REPLY_TOPIC}    Forum » Wokal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Rock`ingMeg
~user

Wpisów: 2
Miasto: okolice Wrocka
WpisWysłany: Pią Mar 28, 2008 9:17    Temat wpisu: Jak zacząć czysto śpiewać?  Zacytuj zaznaczone      

Jestem nowa i nie wiem czy taki temat tu był ale jeśli był administrator ten temat wykasuje Very Happy ... Mam pytanko bo zaczęłam się interesować śpiewaniem już w wieku 12 lat no a mam 17 już, ale chodzi mi o to że śpiewam nie najgorzej tylko mam problem, naśladuje (za)bardzo piosenkarzy/rki i niestety przy tym strasznie fałszuje(włosy się jeżą Shocked ). I mam prośbę, dorad¼cie mi jak mam zacząć czysto i troszkę wysoko podśpiewywać?
Z góry dziękuje i pozdrawiam Smile

mazdah
+Redaktor

Wpisów: 129
Miasto: Kalisz
Kapela: The Removal Machine
WpisWysłany: Pią Mar 28, 2008 11:35    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Stały patent na podciąganie do słyszanej wysokości - zatkaj sobie jedno ucho Smile Ot tak palcem, w momencie kiedy musisz wyżej wyciągnąć albo kiedy nie jesteś pewna czy nie fałszujesz.

Zaprawdę działa, i nawet profesjonaliści się tego nie wstydzą Smile

Rock`ingMeg
~user

Miasto: okolice Wrocka
WpisWysłany: Sro Kwi 02, 2008 12:45    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Hmm, niestety to nie wychodzi bo jak zatykam uszy czy ucho to nie wiem dokładnie jak głośno spiewam i w tym momencie kompletnie fałszuje
mazdah
+Redaktor

WpisWysłany: Sro Kwi 02, 2008 12:51    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Jedno ucho, koniecznie jedno Smile

Jednym kontrolujesz głośność, drugim - tym zatkanym - jesteś w stanie usłyszeć czy fałszujesz czy nie. Próbuj na jakichś prostych rzeczach, np puść sobie jeden przedłużony d¼więk ( dajmy na to z pianina ) , zatkaj jedno ucho i próbuj zaśpiewać równo do tego d¼więku.

Jeśli zatkasz obydwa to faktycznie nie wiesz czy śpiewasz głośno, za głośno czy tylko mruczysz sobie pod nosem.

EDIT: I jeszcze jedno. Nie wiem jakim cudem można śpiewać "nie najgorzej" fałszując "aż włosy się jeżą"

eNzOo
~user

Wpisów: 26
Miasto: Gliwice
Solówki: 2
WpisWysłany: Czw Kwi 03, 2008 4:55    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

mazdah to jest Polska Very Happy Wuwaj nie ma rzeczy niemożliwych a co dotego patentu tozgadzam sie że działa tlyko jak byś miała tak przez cały np koncert śpiewac z palcem w uchu to albo by Ciręka odpadła abo by pomyśleli ze jesteś nie normalna hehe.... dużo ćwicz z tym w domu a póxniej już samo przyjdzie Smile i nie bedziesz musiała sie babrać w uszach
Ogląda profil użytkownika   Odwiedź stronę autora
mazdah
+Redaktor

WpisWysłany: Czw Kwi 03, 2008 9:10    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

No owszem, ale przecież nie każę koleżance tego stosować przez cały koncert tylko w domu Smile Do ćwiczeñ
cała w trawie
~user

Wpisów: 184
Miasto: Koło
WpisWysłany: Czw Kwi 10, 2008 7:38    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

mazdah, zaczął o pianinie..Trochę śpiewam i najpewniejsze,przynajmniej dla mnie, jest "strojenie" się z instrumentem muzycznym-nastrojonym oczywiście Smile
Rozśpiewywuj się MiiiIiiiii...La-la-la-la
..na stojąco

[ Dodano: Minutę temu ]
Jak nie chcesz śpiewać z zatkniętym uchem,to spróbuj do kubka. Trzymaj go w małej odległości od części ciała,z której wydajesz d¼więk tym sposobem głos będzie odbijał się od naczynia i powinnas słyszeć jak śpiewasz;]

~user

Miasto: Dukla
WpisWysłany: Wto Maj 13, 2008 6:52    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Ja też mam problem z czystym śpiewaniem. A największy z wiarą w siebie,zawsze wstydzę się wystąpić.Ale teraz po 10 koncertach (ze szkołą muzyczną) nie przejmuje się jak się pomylę albo coś. tego po prostu nie będze słychać.więc po prostu nie załamuj się Smile :
Ogląda profil użytkownika   
cała w trawie
~user

Wpisów: 184
Miasto: Koło
WpisWysłany: Sro Cze 18, 2008 7:17    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

jak się śpiewa z chórem to nie słychać..Chociaż w sopranach(śpiewałam swego czasu ) różnie bywa...Zależy w jakiej partii utworu
Napisz nowy temat   {L_POST_REPLY_TOPIC}    Forum » Wokal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Strona 1 z 1

Skocz do: