Portal poświęcony młodym zespołom muzycznym » forum muzyczne, gitara, gitara basowa, perkusja, klawisze
Login:
Pass:
Growl
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny

Napisz nowy temat   {L_POST_REPLY_TOPIC}    Forum » Wokal
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kisioł
~user

Wpisów: 78
WpisWysłany: Wto Maj 01, 2007 9:03    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Sam nie wiem, co to jest, raczej mi to podchodzi pod charkot. Nazwa jest nieistotna, liczy się MOC. ;p
ioper11
~user

Wpisów: 146
Miasto: £ód¼
Kapela:
WpisWysłany: Sro Maj 02, 2007 7:02    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

właśnie jest taka moda na charkot, ale to jest raczej błędne, powinien być ryk
Ogląda profil użytkownika   
Smar
~user

Wpisów: 156
Miasto: Zawada
WpisWysłany: Wto Maj 08, 2007 12:00    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

masz racje tu słychać piękny ryk (moim zdaniem) http://www.youtube.com/watch?v=yqjtV6stY-0 a co do przepony:
1. śpiew w chórze albo w czymś podobnym nie mówiąc o zespołach
2. gra na instrumencie dętym
3. starać sie oddychać samym brzuchem

~user

Wpisów: 34
Miasto: Łódź
Kapela: Northern Lights
WpisWysłany: Pią Maj 11, 2007 3:31    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

No to zaczynam ćwiczyc. mój wokal jest załosny Sad i musze go doprowadzić do stanu przynajmniej akceptowalnego przez społeczeñstwo. (braci i sióstr w wierze)

Sezonowy Troll Leśny
Kisioł
~user

Wpisów: 78
WpisWysłany: Pią Maj 11, 2007 3:36    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Skoro dobrze napisałeś "mój", to będą z ciebie ludzie.
¯art.

Æwicz, ćwicz jeszcze raz ćwicz. Szukaj swojego ulubionego głosu i "upgrede'uj" go.
Cytat:
(braci i sióstr w wierze)
Nigdy nie zniszczyłem cmentarza i nie zjadłem kota, więc nie jestem twoim bratem w wierze.
bejcej
~user

Wpisów: 2
WpisWysłany: Pią Lis 23, 2007 4:07    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Z growlem jest ogolnie sprawa ciezka, bo jak wiedza ci co potrafia growlowac, nie da sie tego tak prosto wytlumaczyc Jednak przede wszystkim, co bylo juz tu powtarzane wiele razy trzeba zwrocic szczegolna uwage na prace przepony. Nie mozna w zadnym wypadku skupiac powietrza w gardle, bo po pol minuty takiego growlowania beda trudnosci z mowieniem (pare takich przypadkow widzialem) a co dopiero z dalszym growlem. Mysle ze na poczatek dobrym cwiczeniem bedzie puszczenie sobie jakiejs piosenki z takim wokalem i sprobowac dostosowac krtan do takiego brzmienia, bez wydawania dzwieku (cos jakby growl szeptem). Do tego caly czas trzeba pamietac o przeponie. Moze to zabrzmi smiesznie, ale jak dla mnie najlepszym okresleniem jest nieuzywanie gardla Cos jakby ustawienie strun glosowych w odpowiedniej pozycji i wydychanie powietrza przepona.
Zanim sie nauczylem na prawde growlowac zaczalem robic te cwieczenia:

http://www.torrentz.com/96d79418a7b5fe10f627adaf76a7066bfcc79511

Bardzo pomagaja, bo ucza podstaw kontrolowania przepony i strun glosowych co bardzo pomaga w "zdrowym" growlowaniu, bez dewastowania krtani.

Moze to byc wszystko niejasne, ale jesli komus to pomoze i bedzie sie chcial dowiedziec wiecej z checia jeszcze cos napisze.

Zeby nie byc goloslownym mojego growlu mozna posluchac na myspace.com/thestraightline (troche przydlugie intro, wiec cierpliwosci)
Morgray the Dark
~user

Wpisów: 3
Miasto: Poznañ
WpisWysłany: Wto Sty 15, 2008 5:07    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

wow nawet dość oryginalna barwa D
no cóż musze powiedzieć że mój jest nieco głębszy ale wszystko da się zrobić

po pierwsze przepona jest faktycznie bardzo ważna. nie chodzi o to żeby zrypać głos i za 5 lat nie móc mówić. są zespoły, w których wokal i growluje i śpiewa normalnie.
po drugie unikać w ogóle używek jeśli komuś zależy na głosie a nawet tylko na tym żeby jego growl był dłuuugi Very Happy wiadomo, papierosy to śmierć dla płuc i głosu, a alko tez nie za dobre na głos

ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć, kolega powyżej dał link do ćwiczeñ, a growluje zacnie D wiec widzicie

można modulować głos za pomocą odpowiedniego zacisku krtani, tak też unikam zdzierania gardła, tak jakby ułatwia mi to używanie przepony. zaciskam tak jakbym chciał przecisnąć jajko przez gardło nie pogryzione. krtañ się zwęża, język cofam jakby trochę do tyłu i wychodzi. spróbujcie sobie, to ni jest łatwo opisać

Open wide the gate, friend
The king will come
Blow the horn and praise
The highest Lord
Ogląda profil użytkownika   Odwiedź stronę autora
Bóg_Stworzył_Szatana
~user

Wpisów: 18
Miasto: czechowice-dziedzice
Kapela: Satanizator
WpisWysłany: Wto Wrz 30, 2008 7:12    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Opeth - Master Apprentices...posłuchaj. Tam wokalista jedzie przez 10 minut growla, potem przechodzi na 2 minuty na łagodny i dalej growla przez 3 czy 4 minuty jedzie...ta piosenka trwa coś 15 albo 16 minut Very HappyVery Happy
~user

Miasto: LUblin
WpisWysłany: Pon Paź 06, 2008 3:41    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

chciałbym zacząć growlować, ale nie mam pojęcia jak zacząć Confused

czy ktoś mógłby mi pomóc?
Bóg_Stworzył_Szatana
~user

WpisWysłany: Sro Paź 08, 2008 6:52    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

ćwicz gardło łącznie z przeponą. Nie powiem dryj gembe przez 10-15 minut dziennie bo to nie zabrzmi tak jak chcę...wydawaj głośne d¼więki na styl Corpsegindera z Cannibal Corpse przez kwadrans i powtarzaj to w przerwach mniej więcej godzinnych bo gardło zacznie boleć a przepona się zmęczy i żadnego d¼więku nie wydasz
~user

Miasto: LUblin
WpisWysłany: Sob Paź 11, 2008 6:48    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

a po czym moge rozpoznać że mi zaczyna wychodzić?
Bóg_Stworzył_Szatana
~user

WpisWysłany: Pon Paź 27, 2008 8:06    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

poczujesz kiedy to co na początku było śliną bulgoczącą w gardle i przypominającą growla przestało teraz pomagać w śpiewie a jedynie wydajesz d¼więki gardłem i przeponą. Nie umiem inaczej wyjaśnić Laughing
~user

Wpisów: 12
Miasto: Szczecin
Kapela: Nihilosaur
WpisWysłany: Pon Kwi 20, 2009 1:29    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Modliszka Smile
Nagraj się i posłuchaj, jeśli masz odrobinę słuchu, sam się przekonasz.
Jak tak robię z Hip-hopem i szybko się uczę na własnych błędach.

www.myspace.com/nihilosaurband
Ogląda profil użytkownika   Odwiedź stronę autora
SadaM
*Moderator

Wpisów: 844
Miasto: Zgierz/Łódź
Kapela: Northern Lights
Solówki: 2
WpisWysłany: Wto Kwi 21, 2009 8:05    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Cytat:
ćwicz gardło łącznie z przeponą. Nie powiem dryj gembe przez 10-15 minut dziennie bo to nie zabrzmi tak jak chcę...wydawaj głośne d¼więki na styl Corpsegindera z Cannibal Corpse przez kwadrans i powtarzaj to w przerwach mniej więcej godzinnych bo gardło zacznie boleć a przepona się zmęczy i żadnego d¼więku nie wydasz

spoko tylko jaki ma to sens jesli gosciu jest poczatkujacy i nie wie nawet jak sie za to zabrac. Mowisz aby jechal na gardle i przeponie jak prawdopodobnie raz nie wie jak jej uzywac a dwa jesli zacznie growlowac gardlem to straci glos po roku cwiczen. Co do gardla wiec. Wyobraz sobie ze growlujesz na gardle a nie gardlem. Dzwiek wydobywany jest jakby napedzany sila scisku przepony ( taki miesien podnoszacy i opuszczajacy klatke piersiowa podczas wdechu i wydechu, cos jakby krag wokol twojego brzucha ktory mozesz zacisnac i rozluznic). Do tego proponuje jeszcze dodac do sily wydechu napiecie wlasnych miesni ramion i klatki piersiowej ( jest to rada od wokalisty Cannibala). Innym askepktem jest to, ze da sie growl cwiczyc i glosno i cich. Ja osobiscie kiedy nie mam nikogo w domu to dre morde ciezko ale jesli sa ludzie to zostaje mi ze tak powiem forma szept growlu. Wprawiasz w tedy w ruchu powietrze i growl wychodzi bardzo cicho lecz i ty go slyszysz i do tego tez ywmaga to dokladnie takiej samej pracy jak podczas glosnego darcia papy. Musisz nauczyc sie jeszcze pracy krtania. Podczas growlu, wedlog mnie bo pewnie juhas sie pozniej dojebie ze swoimi teoriami ze szkolki niedzielnej , podczas tego typu spiewu uzywa sie przepony, miesni klatki piersiowej, krtani oraz odpowiedniego ulozenia ust co rowniez daje duze efekty( moze np poglebic albo podwyzszyc growl). Moja rada na poczatek taka. Cwicz lecz jesli bedzie bolalo Cie gardlo po 1 kawalku albo bedzie Ci sie bardzo chcialo po nim pic oznacza to, ze robisz cos zle. Napisz wtedy na forum to pomyslimy co dalej. Milego zarzynania gardla i sasiadow falami dzwiekowogrowlowymi

~user

Wpisów: 1
WpisWysłany: Sro Mar 17, 2010 10:25    Temat wpisu:  Zacytuj zaznaczone      

Witam jestem nowicjuszem, ćwiczę od ... paru dni ??
Nagrałem próbkę swojego vocalu, abyście ocenili i dali mi może jakieś cenne wskazówki...
http://w863.wrzuta.pl/audio/2LF6PVRc6T9/draconian_by._ogor
( nie uważacie że to brzmi tak jakby bez dzwięków?)
Myślę że moge na was liczyć ?
Wyświetl wpisy z ostatnich:   
Napisz nowy temat   {L_POST_REPLY_TOPIC}    Forum » Wokal Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Strona 3 z 5

Skocz do: